Manufacturer of a wide range of products which include choke coil transformer, ee 10 inductor coil and choke core transformer.
₹ 3.5 / Piece Get Latest Price
| Inductance | 22 mH |
| Power | 200 VA |
| Current Rating | 5 A |
| Choke Type | Input Choke |
| Type | Battery Charger |
| Current | 5 amp |
| Operational Life | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Inductance | 100 uH |
| Current Rating | 0.5 A |
| Core Material | Ferrite |
| Current | 2 A |
| Inductor Type | DIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material | Copper |
| Inductance Range | 2.1 mH |
| Brand | GK |
| Usage/Application | LED,CFL Lighting |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Choke Type | Line Choke |
| Inductance | 1 mH |
| Rated Current | 3 A |
| Current | 1 Amp |
| Inductor Type | DIP |
| Material | Copper |
| Inductance Range | 500 uH |
| Brand | GK |
| Usage/Application | CFL Light |
| Color | Yellow |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 500 Piece
Jatin Ghosh (Operations Manager)
GK Electronics
Gate No.-2, Plot No - 26 And 26 B, B- Block, Vikas Nagar, Phase-Ii, Hastsal
Hastal Village, New Delhi - 110059, Delhi, India